Blog Hakkında

Ah o eski günler diye iç geçirmediğim gün var mı diye soruyorum kendime. Anneannemin ve babaannemin hatıralarının küçücük bir görüntüyle, sesle canlanmadığı bir hafta geçiriyor muyum? Dikiş makası, adsız sansız bir kutuya doldurulmuş el kremi, pötikare desenli kumaş parçaları, küçük el çantaları.

Bir de şimdide yaşayan ve dünya için çırpınan bir ben var. İklim değişikliği, kimyasal tehlikesi, gıda sorunları… hepsi beni bir şeyler yapmak için her saniye dürtüyor, didik didik ediyor hayatımı, yaptıklarımı sorgulatıyor. Elimden geldiğince önümüze sürülen, seçmediğimiz, zorla satın aldığımız hayata karşı koymaya çalışıyorum kimyasaldan ve plastik anılardan kaçarak. Çok mu başarılıyım? Sanmam. Attığım adımlar bebek adımları çokça. Bazen geri de gidiyorum hatta. Ama doğanın huzuru için bir tek tercihimi bile değiştirebilirsem o günü ben de huzurla kapatıyorum.

İşte bu çaba içinde geçmişe tutunmak, orada cevaplar aramak beni rahatlatıyor. Orada çözümleri buluyorum. Kaybettiklerimizin ve hiç öğrenemediklerimizin izini geçmişin tutumluluğunda, doğallığında sürüyorum. Ekolojiyi nostaljide arayıp tarıyorum.

En son ise kadın olmak giriyor işin içine. En çetrefilli konu bu. Ten, saç, yüz, güzellik… hepsi yitiyor günümüzde plastik kadınlar moda olurken. Oysa o kadar güzeliz ki doğanın verdikleriyle. Bir anlasak dünya değişecek. Geçmişe baksak da doğaya baksak da aynı şeyi söyleyecek bize; bizse kimyasallara bakıyoruz. Bense anladım ki ekoloji de nostalji de güzelliğin tek dostları.

İşte tüm bunları düşünürken, düşündüklerimi kendi hayatıma geçirirken paylaşmak istedim. Yoksa Siz Hala? kendilerine küçük, ekolojik ve eski günleri yad eden bir dünya yaratmak isteyenler için hazırladığım kişisel bir blog. Çokça kendim, deneyimlerim, deneyimleyip beceremediklerim, hikayelerim olacak. Kişisel bakımdan, güzelliğe, modadan, kadın olmaya, eskiyi aramaktan geleceği yaratmaya… aklıma ve dünyama gelenleri sizlerle paylaşacağım. Hepsi daha yaşanılır bir dünya yaratalım, “Yoksa Siz Hala?” diyenlere Evet diyebilmenin cesaretini bulalım diye.

6 thoughts on “Blog Hakkında

  1. Blogunuzu çok beğendim. Bir süredir doğal kozmetik kursu arıyorum ve bu alanda büyük bir eksiklik olduğunu düşünüyorum. Paylaşımlarınızı takip edeceğim. Kolay gelsin, sevgiler…

  2. doğal diş macunu şampuan sıvı sabun kremler için naturalive sitesini gezdiniz mi sizin gibi düşünen bir kimyacının kendi çabalarıyla üretmiş olduğu ürünler. ben kullanıyorum çok da memnunum özellikle diş macunu..

  3. Hayatımızda ki kimyasallar isimli yazınızı okudum diğerlerinide okuycam fırsat buldukçaBeğendiğimi rahatlıkla söyleyebilirim.Bu arada sıkıntılarınıza çözüm doğal ürünler diş macunundan içeceklere temizlik ürünlerinden kozmetiğe %100 doğal ürünler var arasanız yardımcı olabilirim 05053717424 sevgilerle yazılarınızı fırsat buldukça takip edicem.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s